DSM (Derin Zemin Karıştırma)

Anasayfa Hizmetlerimiz DSM (Derin Zemin Karıştırma)

DSM (Derin Zemin Karıştırma) Nedir?

Derin karıştırma, zeminin çimento karışımı olan kireçli maddeler kullanılarak yerinde karıştırılma yöntemidir. Özel karıştırma aletlerinin kullanılmasıyla killi ve yumuşak zeminlerin yerinde çimento şerbeti ya da kireç ile karıştırılmasıyla birlikte rijit kolonlar da oluşturulmaktadır. Uçucu kül, çimento, kireç, yüksek fırın cürufu ya da bu gibi maddelerin kombinasyonları bir arada bağlayıcı madde olarak kullanılabilir.

İşlemde kullanılmakta olan bağlayıcı, zemin türüne göre iyileştirilecek zemin hacminin yaklaşım %20 ile %30 arasında olmalıdır. Auger borusu içi boş şekilde istenilen derinliğe indirilmesinin ardından boru içerisinden bağlayıcı maddenin pompalanmasıyla boru ucunda yer alan palet yardımıyla zemin karıştırılır. 

Derin karıştırma uygulama alanları olarak şunlar sıralanabilir:

  • Rıhtım yapıları,
  • Temel takviyesi,
  • Sıvılaşmanın önlenmesi,
  • Tünel zemininin desteklenmesi,
  • Geçirimsizlik perdeleri
about-welcome

Hizmet Verdiğimiz Bölgeler

Doğu ve Orta Karadeniz'in tüm illerinde sizlere DSM (Derin Zemin Karıştırma) ve Hizmetlerimiz sayfamızda yer olan hizmetleri vermekten mutluluk duyuyoruz.

Rize

Trabzon

Erzurum

Samsun

Ordu

Giresun

Artvin

Gümüşhane

Bayburt

Detaylı Bilgi için
Arayabilirsiniz.

0532 302 81 71

Firmamız Hakkında

2005 yılından bu yana İnşaat ve Taahhüt sektörlerinde vermiş olduğu üstüne başarıların ardından 2020 yılında “Bulvar Zemin” ismiyle zemin sektöründe yenilikçi yüz olmaya başladı.
Hakkımızda

Rize

Trabzon

Erzurum

Samsun

Ordu

Giresun

Artvin

Gümüşhane

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.