Fore Kazık

Fore Kazık Nedir?

İnşaat alanlarında fazlasıyla kullanılan fore kazık, zemin içerisinde dairesel kesitlere sahip bir delgi açılması için kullanılan uygulamadır. Bununla birlikte delgi içerisinde kazın donatısıyla birlikte beton dökülmesi gibi işlemler de yine fore kazık ile birlikte gerçekleştirilir. Fore kazık uygulaması daha çok zemin yapısının bina yapısına jeo teknik açııdan uygun olmadığı alanlarda kullanılmaktadır. Bu yöntem ile birlikte inşaat üzerinde uygun görülmeyen arazilerin inşaat alanına uyumlu hale getirilmesi için de uygulanan bir yöntemdir.
about-welcome

Hizmet Verdiğimiz Bölgeler

Doğu ve Orta Karadeniz'in tüm illerinde sizlere Fore Kazık ve Hizmetlerimiz sayfamızda yer olan hizmetleri vermekten mutluluk duyuyoruz.

Detaylı Bilgi için
Arayabilirsiniz.

0532 302 81 71

Firmamız Hakkında

2005 yılından bu yana İnşaat ve Taahhüt sektörlerinde vermiş olduğu üstüne başarıların ardından 2020 yılında “Bulvar Zemin” ismiyle zemin sektöründe yenilikçi yüz olmaya başladı.
Hakkımızda

Fore kazık hakkında daha fazla bilgi

İnşaat alanlarında makine tercihlerini etkileyen en önemli faktörler genel olarak zemin şartları, zemin seviyesi, kazık boyu, kazık çapı ve yeraltı su seviyesi gibi etkenlerdir. Makine ve ekipmanların tamamı bu faktörlere göre inşa edilmektedir. Delgi sırasında yeraltı suyunun şartlarına ve zeminin yapısına, kullanılan ekipman kapasitesine ve kazık boyuna bağlı kalınarak bentonit çamuru kullanarak da işlemler gerçekleştirilebilir.

Bentonit çamuru kullanılarak, delgi işleminin ardından delgi çamurunun kumdan ayrılması gerçekleştirilir. Bu işlemin ardından da elde edilen donatı kafesi vinç yardımıyla delgiye indirilmelidir. Donatının yerine konulmasıyla birlikte betonlama tremi boruları kullanılarak kazığın en altından yüzeye kadar doğru biçimde uygulanması gerekir.

Fore kazık çapları genel anlamda 65 ile 300 cm arasındaki delgi ekipmanlarıyla gerçekleştirilir.

Fore kazık için şu avantajlardan da bahsedilebilir:

  • Fore kazık yöntemi kullanılarak yeniden dolgu yapımının önüne geçilir.
  • Fore kazık yöntemi diğer yöntemlere göre daha ekonomiktir.
  • Fore kazık işleminde gürültü ve titreşim en aza indirilir. Böylece çevredeki binalarda yer alan insanlar da rahatsız olmaz.
  • Forek kazık işlemi, üzerinde yapılan toprak yapısına zarar vermez

Bu gibi çeşitli avantajlara sahip olan forek kazık yapılarıyla birlikte inşaat alanlarındaki birçok işlem çok daha kolay ve hızlı biçimde gerçekleştirilebilir.

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.