Mini Kazık

Mini Kazık Nedir?

Mini kazık, zayıf olan zeminlerin daha iyi hale getirilmesinde, derin kazı işlemlerinde ve kazık temel sistemlerinde yaygın olarak kullanılan bir yöntemdir. Zemin mühendisliği uygulamalarında da fazlasıyla ele alınan bir yöntemdir.

Mini kazık uygulamaları maliyetlerinin uygun olması ve ekonomik açıdan da daha avantajlı olması nedeniyle çok fazla tercih edilirler. Birçok farklı alanda kullanılabilen mini kazık uygulamaları 15 ile 45 cm arasında değişiklik gösteren çaplarda daha çok tercih edilir. Mini kazık üzerinde taşınacak yükün durumu fore kazık yapılarına göre daha düşüktür. Bundan dolayı düşey yük ya da yanal yükün çok seyrek olduğu alanlarda daha fazla kullanılmaktadır.
about-welcome

Hizmet Verdiğimiz Bölgeler

Doğu ve Orta Karadeniz'in tüm illerinde sizlere Mini Kazık ve Hizmetlerimiz sayfamızda yer olan hizmetleri vermekten mutluluk duyuyoruz.

Rize

Trabzon

Erzurum

Samsun

Ordu

Giresun

Artvin

Gümüşhane

Bayburt

Detaylı Bilgi için
Arayabilirsiniz.

0532 302 81 71

Firmamız Hakkında

2005 yılından bu yana İnşaat ve Taahhüt sektörlerinde vermiş olduğu üstüne başarıların ardından 2020 yılında “Bulvar Zemin” ismiyle zemin sektöründe yenilikçi yüz olmaya başladı.
Hakkımızda

Rize

Trabzon

Erzurum

Samsun

Ordu

Giresun

Artvin

Gümüşhane

Mini kazık hakkında daha fazla bilgi

Mini kazık faaliyet alanları genel olarak;

  • Zemin iyileştirme yöntemleri,
  • Derin kazılar ve iksa sistemleri,
  • Kazıklı temeller

Mini kazık uygulamaları kapsamınca kazık makinesi ile birlikte delgi işlemini yürütecek olan diğer malzeme olan demir donatısı kuyu içine indirilir. Donatı indirildikten sonra kuyu içerisine beton dökümü yapılır. Böylelikle minik kazı uygulaması tamamlanmış olır.

Yeraltı su seviyesi oranının yüksek olduğu bölgelerde beton dökümü işlemleri yapılmaz. Bu gibi sulu zeminlerde demir donatı üzerine enjeksiyon hortumları bağlanmaktadır. İnşaat sektörlerinde çok fazla ele alınan mini kazık işlemiyle birlikte zemin üzerindeki iyileştirmeler gerçekleştirilir ve daha iyi yapılar da ortaya çıkarılır. Kazıklı temeller, derin kazı işlemleri ve daha birçok işlem de yine mini kazık yöntemiyle birlikte yapılır.

Bu site DumanSoft web tasarım ajansı tarafından hazırlanmıştır.